Szpieg SMS w telefonie – czy działa?

Zamień zwykły telefon w mobilnego szpiega!

Tak reklamowana jest niezwykle popularna obecnie w polskim internecie aplikacja webowa umożliwiająca szpiegowanie SMS znajdujących się w skrzynce odbiorczej wybranego przez nas numeru telefonu. To kolejna, po opisywanym wcześniej przez nas lokalizatorze telefonu aplikacja dla niezwykle ciekawskich internautów. Szpieg w telefonie udostępni zainteresowanym osobom wgląd w treści wiadomości zapisanych w inboxie komórki – dzięki nim można np. przekonać się, czy nasz partner skrywa przed nami jakieś tajemnice lub czy prowadzi jakieś podejrzane korespondencje w swoim telefonie.

Jak rozpocząć szpiegowanie?

Aby rozpocząć szpiegowanie SMS należy kliknąć w powyższy banner i podać zarówno numer swojego telefonu jak i numer telefonu osoby, której wiadomości chcemy przeczytać. Po kliknięciu w przycisk Szpieguj rozpoczyna się wirtualne przechwytywanie SMS, które ukończy się po zweryfikowaniu swojego numeru otrzymanym kodem PIN. Czy tyle naprawdę wystarczy, aby włamać się dowolnej osobie do telefonu? Oczywiście, że nie – taka inwigilacja jest i nielegalna i co więcej, po prostu niemożliwa do przeprowadzenia przez każdego, kto ma ochotę np. sprawdzić wierność swojego partnera. Wszelkie dostępne powszechnie aplikacje typu Szpieg SMS są jedynie zachętą do zapisania się do płatnych subskrypcji mobilnych, czasem zupełnie nie związanych nawet z tematem, chociaż akurat w przypadku FreeBiz uruchomiony serwis faktycznie dotyczy zabawy w detektywa: Serwis szpieg SMS ma charakter rozrywkowy i nie może być traktowany jako wiarygodne źródło informacji. W strefie VIP użytkownik może odnaleźć zagadki kryminalne na różnym poziomie trudności – czytamy w regulaminie usługi.

Zatem jeśli chcemy dostarczyć sobie nieco rozrywki i zabawić się w Sherlocka Holmesa, a do tego nie przykładamy większej wagi do naszych rachunków za telefon, wówczas taki serwis może stanowić ciekawe wypełnienie naszego wolnego czasu – i to w zasadzie byłoby już wszystko, czego powinniśmy spodziewać się po tej mobilnej usłudze Szpieg SMS.